Lapset ja nuoret

LASTEN JA NUORTEN HARJOITUSAIKATAULUT 2019 - 2020

 

 
RyhmäPäiväKloOhjaaja
Taaperojumppa 1-3 v. +aikuinenma17.00 - 17.45Outi
Liikuntaleikkikoulu 3 - 4 v. (2015-2016 syntyneet)ke17.00 - 17.45Kirsi ja Lotta
Pikku Gladiaattorit 5 - 6 v. pojat (2013-2014 syntyneet)ke17.00 - 17.45Samu ja Aleksi
Gladiaattorit 7- 9 v. pojat (2010-2012 syntyneet)ma

18.45 -  19.30

Samu ja Aleksi

Alligaattorit 5 - 6v. tytöt (2013-2014 syntyneet)

ma

17.45 - 18.30Venla M, Jessica ja Nelli M.
Voimistelukoulu 5 - 6 v. (2013-2014 syntyneet)ke17.45- 18.30Iisa ja Nelli K.
Meissa/ Joukkuevoimistelu  (2011 syntyneet)ke17.45 - 18.30Lotta ja Eevi
Gomeisa/ Joukkuevoimistelu (2010 syntyneet)ke18.30 - 19.30Venla M. ja Jessica
Joukkuevoimistelu 2012 syntyneetke18.30- 19.15Iisa ja Nelli K.
Bellatrix/ Joukkuevoimistelu 2007-2008 syntyneetma18.30 - 19.30Nelli M.
Polaris / Joukkuevoimisteluma19.30 - 21.00Natalie
Dancemix 7- 8 v.ma17.00- 17.45Venla L ja Ada
Dancemix 9-11 v.ma17.45-18.45Venla L ja Sini

 

Kaikki lasten ryhmät pidetään Huutjärven koulun salissa,mahdollisista poikkeuksista kauden aikana ilmoitetaan erikseen!

Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Ilmoittautuminen lasten ja nuorten ryhmiin tapahtuu syksyllä koko lukuvuodeksi 2019-2020.

Tulevalle kaudelle loimme ryhmän seuraan uusina tuleville 7-14 -vuotiaille voimistelijoille, heidän ilmoittautumiset siihen ja sieltä ohjaajavastaava jakaa lapset/nuoret heille sopiviin ryhmiin!

Lasten ja nuorten harjoitukset ovat maanantaisin ja keskiviikkoisin.

Ryhmiin liittyvät tiedustelut:
Ohjaajavastaava / lasten ryhmät
Natalie Mattila
p.050-5753795
nata.mattila@gmail.com

 

 

Tärkeitä päivämääriä: 

- Kevätkaudelle 2020 lasten ja nuorten ei tarvitse ilmoittautua uudelleen,ryhmät jatkavat samoilla kokoonpanoilla. Seuraan uusina tulevat voivat kysellä vapaita paikkoja lasten ja nuorten ohjaajavastaavalta, Natalie Mattilalta
- Syyskausi päättyy 14.12 10-12 pidettäviin pikkujouluihin,jotka tarkoitettu vain jumppareille
- Kevätkausi alkaa ke ryhmillä 8.1.2020 & ma ryhmillä 13.1.2020.